Dokument

Planlösn[…].Planlösning_entreochkällare

Moragatan 5

Industri/Lager/Övrigt, 80 - 800 m2, Mora

Stor lokal i bra centralt läge på Moragtan 5, några minuters promenad från Morastrand Station och i direkt anslutning till E45.
Lokalen med sina stora fönsterpartier mot Moragatan lämpar sig som kontor, butik, gym eller liknande.
Lokalytan går att avdela och anpassa efter behov, se planlösningar för både entréplan och källarplan.

Hyresgäster i samma byggnad är Mora Hotell & spa, Restaurang China House och Salong Hårklippet i Mora.

Välkommen att kontakta oss för mer information och visning!

Omgivning

Mora har länge varit ett centrum för entreprenörskap och innovation. Från teknik och tillverkningsindustri till handel, turism och tjänster - här finns både bredd och spets. Närheten till större marknader, goda kommunikationer och en stark lokal arbetskraft gör Mora till ett smart val för etablering i Dalarna.
Här är det enkelt att kombinera framgångsrikt företagande med ett gott liv - nära naturen, kulturen och gemenskapen.

Vi på NP3 fastigheter erbjuder flexibla lokaler och etableringsmöjligheter för företag i alla storlekar. Oavsett om du söker kontor, butiksyta, lager eller industrilokal, hjälper vi dig hitta rätt plats för din verksamhet - mitt i ett växande Mora.

Kontakta Annonsör

Jennifer Vikström

Jennifer Vikström