Valands Promenad 3
Kungsbacka, 311 m2
Ljus och modern lokal om 311 kvm i Kulören mitt i Valand Välkommen till en helt ny stadsdel som växer...
Dokument
354-5103 PlanskissRestaurang & café, 105 m2, Kungsbacka
Hyra: Kontakta annonsören
Lokalen om totalt ca 105 kvadratmeter, renoverad i toppskick. i markplan utgörs av servering, bar, kök och toaletter. Gatan utanför passeras av ca 30 000 personer månatligen.
Välkommen till en helt ny stadsdel som växer fram mitt i Kungsbacka stad. Här samsas drygt 300 bostäder med kontor längs med Valands promenad, ett stråk med restauranger och butiker. Stadsdelen har en genomtänkt identitet där vi utmanar det självklara med hjälp av kreativitet och energi vilket syns i allt från arkitektur till utbud och miljöer. Det är också nära till Kungsbackas sköna natur med goda möjligheter till rekreation i både skog, mark och vid havet.
Valand 7 Kulören
Byggår:2019
Planlösning:105 m2 mitt i Kungsbackas stadskärna mellan innerstaden och Kungsmässan finns nu tillgänglig för nästa modiga och nytänkande restauratör. Lokalen i markplan, med yta för uteservering, nära till parkering, intill bostäder och kontor, är helt rätt för en restaurang.
Lokalen har en industriell atomsför, stora fönsterpartier som släpper in mycket ljus, generös takhöjd, stilfull bardisk, inbjudande toaletter och ett rymligt kök.
Parkeringshus i Kulören, 4 min promenad till resecentrum, 3 minuters gångväg till Kungsmässan Köpcentrum. Valands promenad. Esteten, bibliotek, Varlaskolan 6 9 som är under utbyggnad.
Läs mer på hejvaland.se.
Ja
Tillträde:Snarast