Dokument

Ritningar

Carl Krooks gata 10

Kontor, 200 - 2200 m2, Helsingborg, Söder

Hyra: Kontakta annonsören

Härliga kontorslokaler i vacker 1800-talsbyggnad vid Stadsparken
På Carl Krooks gata 10 erbjuds attraktiva och flexibla kontorslokaler i en vacker fastighet uppförd 1886 och varsamt ombyggd 2003. Lokalerna omfattar totalt ca 2 198 kvm och är fördelade på fyra våningsplan med hiss samt tillgång till en trivsam innergård. Ytorna är delningsbara från cirka 200 kvm och kan anpassas efter verksamhetens behov.

Kontoren håller genomgående hög standard med moderna installationer och påkostade materialval. Planlösningen erbjuder en väl avvägd kombination av öppna kontorslandskap, enskilda kontorsrum, mötesrum och konferensytor. Lokalerna är även lämpade och godkända för utbildningsverksamhet.

Fastigheten har ett mycket attraktivt läge intill Stadsparken och med kort gångavstånd till Helsingborgs citykärna, där restauranger, service, handel och kommunikationer finns samlade. Goda parkeringsmöjligheter finns i direkt anslutning för både personal och besökare.

Ett utmärkt alternativ för företag som söker flexibla, representativa kontor i en historisk och centrumnära miljö.

Kontakta oss gärna för mer information och visning.

Planlösning

Fastighetsbeteckning:

Kvarnen 16

Byggår:

1886

Kommunikationer

ca 450m promenad från Knutpunkten

Service

Närservice:

All tänkbar service i direkt närhet

Övrigt

Uppvärmning:

Fjärrvärme

Ventilation:

FTX

Hiss:

Ja

Kontakta Annonsör

Nils Holmquist

Nils Holmquist