Fabrikören
Gamlestaden, Göteborg, 96 - 111 m2
Välkommen till Fabrikören i Göteborgs kanske hippaste utvecklingsområde. Här kommer kvarteret bli hem för cirka 300 bostäder och tre butiker...
Kontor, 277 m2, Göteborg, Gamlestaden
Hyra: Kontakta annonsören
På Artillerigatan 23 i Gamlestaden finns denna ljusa och välplanerade kontorslokal några trappor upp i fastigheten. Lokalen har en flexibel planlösning med öppna arbetsytor, flera mindre mötesrum, konferensrum, kök med plats för gemensamma måltider samt bra förvaringsmöjligheter.
Lokalen passar bra för företag som söker ett funktionellt kontor med både gemensamma ytor och möjlighet till avskilda arbetsplatser och möten.
Lokalen hyrs endast ut för kontorsverksamhet. Föreningsverksamhet, samlingslokal eller liknande verksamhet är därför inte aktuellt.
1
Planlösning:Lokalen har en effektiv och flexibel planlösning med generösa öppna arbetsytor som ger plats för flera arbetsplatser och möjlighet att anpassa möbleringen efter verksamhetens behov.
I lokalen finns ett rymligt kök med plats för en större gemensam matplats. Här finns även ett separat konferensrum, ett mindre mötesrum samt ett tyst rum som passar bra för fokuserat arbete eller digitala möten. I den del som på ritningen är markerad som förråd finns idag ytterligare ett mindre mötesrum.
Lokalen har även flera WC samt goda förvaringsmöjligheter. Sammantaget är det en välplanerad kontorslokal med en bra balans mellan öppna arbetsytor, mötesmöjligheter och gemensamma ytor.
Gamlestaden har mycket goda kommunikationer och det är enkelt att ta sig till och från området med kollektivtrafik. I närheten finns flera spårvagns- och busslinjer och vid Gamlestads torg finns även pendel- och regionaltåg. Härifrån tar du dig med spårvagn in till centrala Göteborg på cirka sju minuter.
Området har även bra förbindelser för dig som tar dig till jobbet med cykel eller bil.
2027-04-01. Enligt överenskommelse