Fältarpsvägen 396

Industri/Kontor/Lager, 2299 m2, Helsingborg

Hyra: Kontakta annonsören

Kontor och lager om 2299 kvm på Långeberga
Här erbjuds en välplanerad lokal om 2299 kvm med en funktionell kombination av kontor och lager. 

Trevlig kontorsdel med kontorsrum i varierande storlek, konferensrum, kök med matplats samt uteplats som ger en uppskattad pausmiljö för personalen. 

Lagerdel erbjuder flera markportar för smidig in- och utlastning av gods samt tvätthall. Utöver detta finns en stor uppställningsyta som ger god flexibilitet för parkering, logistik eller förvaring. 

Välkommen att kontakta oss för mer information.

Omgivning

Omgivning/natur:

Det attraktiva företagsområdet Långeberga har blivit ett centrum för logistik, produktion och livsmedel. Här samlas bland annat några av Helsingborgs ledande grossister. Det utmärkta läget intill motorvägen gör det nämligen möjligt att köra och ta emot stora varutransporter.

Planlösning

Fastighetsbeteckning:

Cylindern 2

Kommunikationer

Fastigheten ligger mitt i Långeberga vid korsningen Långebergavägen och Fältarpsvägen. En kort bit bort finns anslutning till både väg 111 mot Höganäs och Råå samt trafikplatserna Vasatorp och Helsingborg Södra på E4/E6. Närmaste busshållplats är ”Helsingborg Långeberga Södra” som trafikeras av stadsbusslinje nr 7 en gång i timmen.

Service

Närservice:

På Gustavslund, ca 2 km bort ligger Ica Supermarket. Ytterligare ett par kilometer bort finns Väla köpcentrum med ett hundratal butiker och restauranger. En populärlunch restaurang i närområdet finns på Vasatorps Golfklubb.

Kontakta Annonsör

Frida Hanson

Frida Hanson