
Grustagsgatan 37B
Väla Södra / Väla Norra, Helsingborg, 2370 m2
Dags för ny etablering på Väla södra? Kontor och lager på Väla södra Längs väg 111 på Väla södra finns...
Dokument
Butik/Lager, 510 m2, Helsingborg, Väla Södra / Väla Norra
Butikslokal på Väla Södra
Stora fönsterparti ger utmärkt skyltläge och fint ljusinsläpp i denna lokal om 510 kvm.
Egen ingång och parkering utanför dörren
Innanför den egna ingången möts man av en stor öppen yta som lämpar sig väl för butik eller showroom. Pentry med matplats, wc, dusch samt ett mindre lager. Utanför lokalen finns parkering samt möjlighet till elbilsladdning runt hörnet.
Bra logistikläge
Efter några minuter på Ängelholmsleden når du E6an med anslutning till övriga Europavägar. I närheten hittar du dessutom Väla centrum med sin myllrande handel.
*Lokalen lämpar sig ej för verksamhet med bil.
Välkommen att kontakta oss för visning!
Granne med populära Väla centrum ligger Väla södra och norra. Här finns det gott om utrymme för din verksamhet att växa och blomstra, oavsett om du behöver kontor, butikslokal, lager eller produktionslokal. Vi satsar på Väla och planerar de närmaste åren att bygga fler fastigheter här.
Närmaste utbud av service är Väla centrum där det finns över 100 butiker och restauranger. Till Väla centrum är det cirka 1,5 kilometer och det tar 3 minuter att åka med bil. I närområdet finns flera enklare lunchställen.
Från området är det endast några hundra meter tills du når Ängelsholmsleden som tar dig vidare ut på E4/E6 både norrut och söderut. Närmaste busshållplats ligger 400 meter bort och trafikeras av stadsbuss.
Snårskogen 1